Rüyada Gelinlik Görmek Ne Anlama Gelir?
15 Ocak 2019 3B 2

Rüyada gelinlik görmek genel anlamda iyi olarak yorumlanan bir rüyadır. Rüyada görülen gelinliğin rengine ve içinde bulunulan duruma göre görülen rüya farklı anlamlar içerebilir.

Rüyada gelinlik giydiğini görmek, gelin olduğunu görmek, beyaz gelinlik görmek, siyah gelinlik görmek, evli birinin gelinlik giydiğini görmek gibi farklı rüyalarda mutlu bir habere, iyi geçecek günlere ve evliliğe gibi farklı yorumları vardır.

Rüyada gelinlik görmek ilk olarak evlilik ile yorumlanır. Genelde iyiye işaret olarak yorumlanan rüyada gelinlik görmek, içerdiği durum, gelinliğin rengi gibi değişkenlere göre çeşitli anlamları vardır. Rüyada gelinlik giyerken görmek, gelin olduğunu görmek, beyaz gelinlik görmek, siyah gelinlik görmek, kırmızı gelinlik görmek, bekar birinin gelinlik giymesi ya da evli birinin gelinlik giymesi gibi gelinlik ile ilgili rüya tabirleri yazımızın devamında.

Rüyada Gelinlik Görmek Ne Anlama Gelir?


Rüyada Gelinlik Görmek

Gelinlik rüyaları genellikle iyi ve hayırlı olarak yorumlanmaktadır. Rüyada gelinlik görmek evlilikle ilgili anlamlara sahiptir. Bekar bir kızın gelinlik giydiğini görmesi yakın zamanda evleneceğine işarettir.

Bazı kişilere göre ise rüyada gelinlik giymek tez zamanda duyulacak iyi bir haberdir. Bu nedenle bu rüyayı gören kişi eğer beklediği bir haber varsa yakın zamanda bu haberi alarak oldukça mutlu olur ve hayatını yoluna koyar.

Evli bir kadın kendisini gelinlik giymiş olarak görse bu rüya o kişinin yakın zamanda sahip olacağı hayırlı bir evlattır.


Güzel ve Temiz Gelinlik

Rüyada güzel ve temiz gelinlik giydiğini görme durumunda evliliğiniz size mutluluk getirecek demektir. Yeni, temiz ve güzel bir gelinlik hayırlı haberlerdir.

Kişinin iş hayatında başarılı olacağı çalışmalar yapmasına, sıkıntılardan kurtulup ferahlamaya, özel hayatında mutluluğu yakalamasına, yakında gerçekleşecek bir gönül ilişkisine, aşk hayatında renkli gelişmelere ve bekarlar için güzel bir evliliğe işarettir.

Bazen de bu rüya bebek ile yorumlanır. Rüyada hamile bir kadının gelinlik görmesi kız çocuğuna işarettir.


Siyah veya Kirli Gelinlik

Rüyada görülen gelinlik beyaz dışında siyah, gri ya da koyu bir renge sahip olması veya kirli olması evlilikte yaşanılacak bazı sorunlara işaret olarak yorumlanmaktadır.

Bazen de bu rüya sıkıntıdır. Özellikle çalışma hayatında yapılacak bazı girişimlerden istenilen sonucun alınamamasına, insanların tepkisini çekecek davranışlarda bulunulmasına, huysuz ve ahlaksız bir kadınla izdivaca veya kendisine hayırlı olmayacak teşebbüslerde bulunup vakti boşa geçirmeye işarettir.


Rüyada Bekar Bir Kızın Gelinlik Görmesi

Rüyasında gelinlik gören bekar bir kız eğer evlenmeye ehil bir kimse ise yakında evlenir veya aşık olacağı bir kimse ile karşılaşır.

Bembeyaz gelinlik mutlu, mesut bir yuvanın; kısa gelinlik aile hayatında yaşayacağınız maddi problemlerin; uzun gelinlik uzun ve hayırlı bir ömre; kabarık gelinlik giymek maddi sıkıntılardan kurtulup zenginleşmeye ve ferahlamaya; dar gelinlik dar bir geçime ve rızkını kazanırken bazı zorluklar yaşamaya; genç kızın uzun ve oldukça kabarık bir gelinlik giymesi çok zengin, varlıklı ve saygıdeğer bir kimse ile evlenmesine işarettir.


Rüyada Erkeğin Gelinlik Giydiğini Görmesi

Rüyada bir erkeğin gelinlik giymesi genellikle iyiye yorulmamaktadır. Bu rüya, kişinin kendi karakterine ve fıtratına aykırı davranacağı, bazı sıkıntılar içerisine gireceği veya eşi ile problemler yaşayacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Böyle bir rüya kişinin kadınlara has özellikleri ve davranışları göstermesidir. Bazen de kişilerin arkasından kuyular kazan, sinsi davranışlarla sıkıntı yaşamalarına neden olan, dedikodu veya insanların kötülüklerini isteyen fırsatçı ve tembel, ahlaksız bir adam olarak yorumlanır.


Rüyada Dantelli Gelinlik Görmek

Rüyasında dantelli bir gelinlik giyenin eline miras yoluyla bir para geçer veya hiç ummadığı bir yerden gelen yardımla oldukça ferah bir dönem geçirir.

Dantel rüyası genellikle iyi bir şekilde yorulur. Dantel uzun ömür, ele geçecek bol miktarda para, miras veya ganimet bulmadır. Dantelli gelinlik ise bazen oldukça zengin, varlıklı ve saygın bir kimse ile evlenmeye ve ondan sadece kendisi değil tüm ailesinin yardım görmesine işarettir.


RÜYADA GELİN OLDUĞUNU GÖRMEK NEYE İŞARETTİR?

Rüyada Gelin Olduğunu Görmek

Rüyada gelin olduğunu görmek, mutlulukların en büyüğünü, en hayırlısını ve en kutsalını yaşamaya ve hayallerine kavuşmayı başarmaya işaret eder. Rüya sahibini bekleyen güzel ve hayırlı günlere alamet eder ve kişi için hayatının en güzel döneminin yaşanacağı anlamına gelir. Huzuru yakalamaya, bol kazanca kavuşmaya, beklentilerini gerçekleştirmeye, güç, kudret ve inanç sahibi olmaya tabir edilir.


Rüyada Gelin Olduğunu Görmek ve Ağlamak

Müjde almaya ve çok sevinip sevinçten gözyaşı dökmeye alamet eder. Rüyayı gören kişinin kendini sanki bir peri masalındaymış gibi hissedeceği ve ne kadar şanslı bir insan olduğunu anlayacağı olaylar yaşayacağı ve bunun kıymetinin farkında olacağı anlamına gelir.


Rüyada Kızının Gelin Olduğunu Görmek

Rüya sahibinin gerçek hayatta bir kızı varsa ve rüyasında onun gelin olduğunu görürse, onun mürüvvetini göreceği şeklinde açıklanır. Fakat eğer rüya sahibi henüz evli değilse ya da evli olduğu halde bir kız çocuğu yoksa o zaman onun rüyasında kızı olarak gördüğü kişinin çok güzel bir haberini alacağına yorulur.


Rüyada Arkadaşının Gelin Olduğunu Görmek

O arkadaşın başarısına ve mutluluğuna şahit olmaya ve onunla bu sevincini paylaşacağına rivayet edilir. Rüya sahibinin arkadaşı ile ortak bir güzelliği yaşama şansını yakalayacağına ve bunun da hayatta yaşadığı en güzel anılar arasına girmeye değecek kadar değerli olacağına delalet eder.


Rüyada Başkasının Gelin Olduğunu Görmek

Rüya sahibinin rüyasında hiç bilmediği birinin ya da kendisinden başka birinin gelin olduğunu görmesi de yine kendisi üzerinden değerlendirilir ve rüyayı gören kişinin çok istediği bir şeyin kendisine nasip olacağına rivayet edilir. Kişinin en büyük arzusunun gerçekleşeceği şeklinde yorumlanır.


Rüyada Birinin Gelin Olduğunu Görmek

Rüya sahibinin önemli bir konuda muvaffak olması anlamına gelir ve hayırlara yorulur.


Rüyada Siyah Gelinlik Görmek

Rüyada siyah gelinlik, evlilik hayatında mutlu olmak, hayırlı bir kısmete sahip olmak, kısa süre içerisinde evlenmeye, dünya hayatında mutluluğa ve ferahlığa işarettir. Yine bu rüya büyük bir şans ve kısmet elde etmek olarak yorumlanır. Bazı yorumculara göre ise siyah gelinlik, dostluk, kendisine güvenilebilecek ahlaklı bir adamdır. Bu rüyayı gören kişinin sıkıntıları biter, zorluktan sonra kolaylığa ulaşır. Tüccar bir kimse bu rüyayı görse işlerinde hep başarılı olur ve büyük paralar elde eder.


Rüyada Siyah Gelinlik Giyen Bir Kadın Görmek

Bu rüya herkes için hayırlı ve güzel bir rüyadır. Sıkıntıların, üzüntülerin ve kederlerin sona ermesine, ferahlamaya, her yönden mutlu ve başarılı olmaya işarettir. Bu rüyayı gören kişi huzurlu ve sakin bir yaşama kavuşur, aklını kurcalayan birçok şeyden kurtulur.


Rüyada Siyah Bir Gelinlik Satın Almak

Rüyada siyah bir gelinlik satın alan kişi çokça mal ve ganimet elde eder. Bu rüya ele geçecek para, sıkıntıdan sonra ferahlamaya, mutlu olmaya işarettir.


Rüyada Siyah Bir Gelinlik Giydiğini Görmek

Rüyasında siyah bir gelinlik giydiğini gören bekâr bayanlar kısa sürede bir kısmete kavuşur ve evlenirler. Bu rüya, gönül işlerine yorulur. Evli kadın bu rüyayı görse, eşiyle arası düzelir ve huzura kavuşur.


Rüyada Beyaz Gelinlik Görmek


Rüyada beyaz gelinlik giydiğini görmek, herkes için son derece hayırlara yorulan, çok güzel bir rüyadır. Bu rüyayı gören kimse hayata dair istediği her şeyin en güzeline kavuşur ve gönlünden geçtiği gibi, güzel, mutlu, refah içinde sürecek bir hayata kavuşur. Evli kimseler için çok uzun sürecek bir aile saadetine, eşi ile arasında bitmeyen bir aşk olacağına, bekar kimseler için ise muradının gerçek olup, güzel bir evlilik yaşanacağına tabir edilir. Beyaz gelinlik giyen kişi iş ile ilgili dileklerinde de pek çok olumlu gelişme yaşar ve iyi gelirler elde edeceği, hem işyerinde, hem de topum nazarında imrenilecek güzel bir statüye sahip olacağının alametidir. Kişinin yepyeni ve heyecanlı başlangıçlar yapacağını, geleceğinin arzu ettiği gibi başarılarla dolu olacağını da simgeler.


Rüyada Beyaz Gelinlik Satın Almak

Kendisi için beyaz bir gelinlik satın alan kişi bekarsa, yeni bir ilişkiye başlar ve bu ilişkinin sonu kişi için olumlu olur. Sabır ederek amaçlara ulaşılacak olduğunun, bazı hayaller için henüz erken olduğunun da işaretçisi olan rüya, kişinin aceleci tavırları nedeni ile doğru kararlar vermekte zorluk çekeceği şeklinde de yorumlanır.


Rüyada Gelinlik Giydiğini Görmek Ne Demektir?


Rüyada gelinlik giydiğini görmek, rüya sahibine mutluluk verecek, hayırlı ve uğurlu olacak bir gelişmenin yaşanacağına ve kişinin hayatının tümüyle baştan aşağı ve sürpriz bir şekilde değişeceğine, güzelliklerle dolacağına rivayet edilir. Bu rüya genel anlamıyla kişinin özel hayatı ile tabir edilir ve rüya sahibinin kendisine gerçek aşkı tattıracak, güven duygusunu hissettirecek ve hiç olmadığı kadar mutlu olmasını sağlayacak bir kişi ile tanışacağı anlamına gelir.


Rüyada Gelinlik Giymek ve Ağlamak

Rüyada gelinlik giymek ve ağlamak, rüyayı gören kişinin, iş hayatı ve aile hayatı ile ilgili çok önemli ve hayırlı bir haber alıp çok sevineceğine delalet eder.


Rüyada Evli Kadının Gelinlik Giymesi

Rüyada evli kadının gelinlik giymesi, onun sahip olacağı sağlıklı, güzel ve gürbüz bir bebektir. Bu rüyayı gören kadın yakın zamanda anne olur. Bu rüya, aynı zamanda mevcut evlatların iyi eğitim alarak yükselmelerine, o kadından türeyecek hayırlı ve iyi bir nesle işarettir.


Rüyada Bekar Bir Kadının Gelinlik Giymesi

Rüyada bekâr bir bayan gelinlik giydiğinde bu rüya onun evlenmesine ve mutlu bir yuva kurmasına işarettir. Bu rüya, arzu edenler için oldukça güzel, huzurlu ve mutlu bir rüyadır. Kişinin karşısına uzun süredir hayalini kurduğu çok güzel bir kısmet çıkar ve herkesin hayran kalacağı bir düğün gerçekleştirir. Aynı zamanda, günahların affedilmesine, hatalardan tövbe etmeye, atılan bir iftiradan alnının akıyla çıkmaya da yorulabilmektedir.


Rüyada Başkasının Gelinlik Giydiğini Görmek

Rüyada başkasının gelinlik giydiğini görmek, rüyayı gören kişinin, rüyasında gördüğü kişinin, çok mutlu olacağı ve huzur bulacağı bir şey yapacağına, bu durumun çok büyük bir sürpriz yapıp bir evliliğe adım atmaya ya da yapılmış olan bir evlilik içinde herkesi çok mutlu edecek ve insanların çok hayırlı dualar etmesine vesile olacak bir olay ile karşılaşılacağına rivayet eder.


Rüyada Başkasının Gelinliğini Giydiğini Görmek

Rüyayı gören kişinin, bir başka kişiden destek alarak hayatında yeni ve temiz başlangıçlara imza atacağına, bu sayede çok mutlu ve sevinçli olacağına, aile hayatında huzuru yakalayacağına, çok uzun zamandan beri kurduğu hayallere yakın bir zamanda kavuşacağına ve herkesin çok sevineceği olayların yakın bir zamanda meydana geleceğine alamet eder.


Rüyada Başkalarının Gelinlik Giydiğini Görmek

İş hayatında çok büyük bir ekip kurmuş olan rüya sahibinin, kazanılan başarılar için ofiste yer alan bütün kişileri kutlayacağına, her birine ayrı ayrı teşekkür edeceğine ve çok büyük bir mutluluk ve huzur ortamı sağlayıp iş hayatında daha başarılı olunmasına çalışacağına işaret eder.


Rüyada Arkadaşının Gelinlik Giydiğini Görmek

Rüya sahibinin, rüyasında gördüğü arkadaşının çok mutlu ve güzel günler göreceğine, sorunlarından ve sıkıntılarından yakın bir zaman içinde kurtulacağına, çok büyük başarılar elde edeceğine, uzun zamandan beri içinde kalmış olan şeyleri gerçekleştireceğine ve yardımlarından ötürü rüyayı gören kişiye çok büyük bir minnettarlık duyacağına tabir edilir.


Rüyada Birinin Gelinlik Giydiğini Görmek

Rüyayı gören kişinin, iş hayatında ya da sosyal hayatında tanıdığı, daha önce bir sorunu için yardım ettiği bir arkadaşına, çok daha büyük bir yardımda bulunup düştüğü kötü durumdan kurtaracağına, ailesine ve sevdiklerine kavuşmasında önayak olacağına ve her zaman destek olacağına alamet eder.


Rüyada Gelinlik Görmek Psikolojik Yorumu

Rüyanızda gelinlik görmeniz, ilişkinizin içinde kendinizi nasıl gördüğünüzü sembolize eder. Gelinlik güzel miydi? Güzel bir gelinlik görmek, kendinizi ilişki içinde değerli ve mutlu hissettiğinizi temsil etmektedir. Eğer giydiğiniz gelinlik çirkin ve biçimsizse bu durumda aşağılık ve değersizlik duyguları hissediyor olabilirsiniz. Bunu size hissettiren içsel bazı etkenler olabileceği gibi karşınızdaki kişinin tavırlarına verdiğiniz önem ve anlam da olabilmektedir. 

Beyaz askılı, şifon, önü kısa arkası uzun bu nikah elbisesi, hem modern hem de zarif tasarımıyla dikkat çekiyor. Askılı yapısı, yaz aylarında serin ve rahat bir kullanım sunarken, farbala detayları elbiseye romantik bir hava katıyor. Şifon kumaş, hafif ve akıcı dokusuyla hareket özgürlüğü sağlarken,...

Reklam

Gelinlik seçimi, bir kadının en özel günlerinden birini simgeler. Bu özel anı taçlandıracak olan gelinliğin seçimi de büyük bir titizlik ve özen gerektirir. İşte tam da bu noktada, Oleg Cassini markasının beyaz renkli, tül yaka detaylı, transparan omuzlu ve uzun kollu gelinlik modeli devreye giriyor...
Transparan Omuzlu Dantel Saten Uzun Kollu Balık Gelinlik Modeli

Reklam

Gelinlik seçimi, bir kadının hayatındaki en önemli moda kararlarından biridir. O büyülü gün için mükemmel bir gelinlik bulmak, gelin adayları için eşsiz bir deneyimdir. Jenny Yoo, gelin adaylarının hayallerini gerçeğe dönüştürmeye yardımcı olan zarif ve modern tasarımlarıyla tanınan bir markadır. Bu...
Watters, düğün sektöründe üstün kaliteli ve şık gelinlikler üreten önde gelen markalardan biridir. Adelaide modeli, markanın en popüler ve beğenilen gelinlik modellerinden biridir.Adelaide modeli, zarif bir A kesimine sahip olan ve vücudu saran fakat aynı zamanda rahat bir şekilde hareket etmeyi sağ...
Gelin Taçları: Zerafetin Ve Işıltının Taçlandığı Aksesuarlar